Yayla Mahallesi Hakkında Bilgilendirme.

Haberler

Yayla Mahallesi Hakkında Bilgilendirme.
Mülkiyeti Belediyemize ait Yayla Mahallesi Köy Civarı Mevkii 242 parselde bulunan Tarla vasfındaki taşınmaz ile alakalı olarak çıkan “Satıldı” dedikoduları gerçek dışıdır.

Tarla vasfındaki bu taşınmaz “Tıbbi aromatik bitki” yetiştiriciliğinde kullanılmak üzere 3 yıllığına kiraya (icara) verilmiştir. 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü Arttırma suretiyle ihale edilmiş olup, ilanı yerel gazete yayınlamış, Kaymakamlık ilan panosuna asılmış ve belediye anons cihazıyla ilanı yapılmıştır. Aynı zamanda Belediye Zabıtası tarafından muhtara ilan teslim edilmiş.

“Tıbbi Aromatik Bitki” yetiştiriciliğiyle alakalı olan bu girişim olumlu sonuçlandığı taktirde mahalleye herhangi bir zararı olmayıp tam tersine mahalle sakinleri içinde ek bir geçim kaynağı olabilecek, tarımla uğraşan vatandaşlarımız için alternatif mahsul yetiştirme konusunda örnek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.

MİSYON

Hizmet etmekle yükümlü olduğumuz halkımıza şehircilik hizmetlerini en iyi, en güzel şekilde sunmak. Mali ve teknolojik altyapısı sağlam bir belediye olarak, belediyenin görev, yetki ve sorumluluğu çerçevesinde hizmet veren ve hizmetlerin sürdürülebilirliğini sağlayan belediye olmaktır.
 

VİZYON

Halkının talep, öneri ve şikâyetlerini dikkate alarak onlardan güç alan, adil, şeffaf ve dürüst politikasıyla temiz ve doğal çevre için özgün nitelikleri ile öne çıkan, imkânlarını hizmete dönüştürürken, çağın gerektirdiği tüm teknolojik değerleri kullanan, insanın ihtiyacı olan tüm hizmetleri sorumluluk alanında bilen, kaliteli, öncü ve seçkin bir belediye olmak.