MANYAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI 18 MART BASIN BÜLTENİ

Haberler

Manyas Belediye Başkanı Sayın Tancan BARCİN,18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle basın açıklamasında bulundu. Barcin yaptığı açıklamada;

Çanakkale Zaferi, dönemindeki bütün imkânsızlıklara rağmen, aziz milletimizin bağımsızlığı ve vatanı uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmeden kazandığımız tarihimizin dönüm noktalarından birisidir. Mehmetçiklerimizin birlik ve beraberlik içinde vermiş oldukları mücadele tarihimizin akışını değiştirmiştir.

Bizler, bugün burada Mehmetçiklerimizin “Çanakkale Geçilmez” nidalarıyla kazandığı Çanakkale Zaferi’nin 105. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 105 yıl önce vatan topraklarımızı korumak ve savunmak için bütün güçlüklere rağmen canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, sonsuza kadar gönüllerimizde yaşamaya devam edecektir. Bu büyük zafer daha nice yüzyıllar boyunca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak, yeni nesillere örnek olacaktır.  Bu destanın mirasçıları olarak bizler de bu bilinçle şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi güçlü bir geleceğe taşımak için var gücümüzle mücadele ediyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl dönümünü kutluyor, başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferde payı olan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.

MİSYON

Hizmet etmekle yükümlü olduğumuz halkımıza şehircilik hizmetlerini en iyi, en güzel şekilde sunmak. Mali ve teknolojik altyapısı sağlam bir belediye olarak, belediyenin görev, yetki ve sorumluluğu çerçevesinde hizmet veren ve hizmetlerin sürdürülebilirliğini sağlayan belediye olmaktır.
 

VİZYON

Halkının talep, öneri ve şikâyetlerini dikkate alarak onlardan güç alan, adil, şeffaf ve dürüst politikasıyla temiz ve doğal çevre için özgün nitelikleri ile öne çıkan, imkânlarını hizmete dönüştürürken, çağın gerektirdiği tüm teknolojik değerleri kullanan, insanın ihtiyacı olan tüm hizmetleri sorumluluk alanında bilen, kaliteli, öncü ve seçkin bir belediye olmak.