BAŞKANIMIZ TANCAN BARCİN’İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Haberler

Değerli Hemşerilerim,

23 Nisan 1920 vatanın dört bir yanının işgal edildiği bir dönemde Türk milletinin yeniden dirilişinin ve şahlanışının simgesidir. Milli iradenin temsilcilerinin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bugün hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olmuştur.

Bundan 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir bayram havasında çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl geleceğimiz olan çocuklarımız tarafından coşkuyla kutlanmaktadır. Ne yazık ki bu yıl çocuklarımız, 23 Nisan’ın 100. Yıldönümünde tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid19 Pandemisi sebebiyle büyük bir coşkuyla sokaklarda ve caddelerde değil alınan tedbirler gereği evlerinde kutluyorlar. Ancak bu durum bizim coşkumuza engel olamaz. Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocukların çocukluğunu doya doya yaşayabileceği huzurlu bir dünya dileğini ülkemizden dünyaya ilan etmektedir. Bu durumda bizlere düşen görev var gücümüz ile çocuklarımız için sağlıklı bir dünya bırakmak için bu hastalıktan onlara zarar gelmeden bütün gerekli önlemleri almak ve bu salgına son vererek onlara tertemiz bir dünya bırakmaktır. Bizler geçmişte olduğu gibi bugün ve bugünden sonra da demokrasimizi ve Cumhuriyetimizi gelecek nesillere taşımaya, milli iradeyi dünya durdukça yaşatmaya devam edecek ve geleceğin büyükleri olarak çocuklarımızı büyük bir gayretle geleceğe hazırlamaya, onlara sağlıklı ve güzel bir dünya bırakmaya özen göstereceğiz.

Bu inançla, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

We take processes apart, rethink, rebuild, and deliver them back working smarter than ever before.

MİSYON

Hizmet etmekle yükümlü olduğumuz halkımıza şehircilik hizmetlerini en iyi, en güzel şekilde sunmak. Mali ve teknolojik altyapısı sağlam bir belediye olarak, belediyenin görev, yetki ve sorumluluğu çerçevesinde hizmet veren ve hizmetlerin sürdürülebilirliğini sağlayan belediye olmaktır.
 

VİZYON

Halkının talep, öneri ve şikâyetlerini dikkate alarak onlardan güç alan, adil, şeffaf ve dürüst politikasıyla temiz ve doğal çevre için özgün nitelikleri ile öne çıkan, imkânlarını hizmete dönüştürürken, çağın gerektirdiği tüm teknolojik değerleri kullanan, insanın ihtiyacı olan tüm hizmetleri sorumluluk alanında bilen, kaliteli, öncü ve seçkin bir belediye olmak.